Aşağıda Türk vatandaşlarına uygulanan vize uygulamaları ve vize istemeyen ülkeler yer almaktadır. Vize başvurunu yaklaşık olarak 1 ay öncesinden yapmanız faydalı olacaktır. Öğrenim veya çalışma maksatlı vize talepleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

Tahmini olarak 2 veya 3 ay arası sürebilmektedir. Vize başvurusu yaparken kullanmakta olduğunuz pasaportun geçerlilik tarihininin bitmesine en az 1 yıl olmasına dikkat ediniz. Geçerlilik süresi az kalmış, yırtılmış ve eskimiş olduğundan dolayı yazısı okunmayan pasaportlar kimi zaman sınır kapılarındaki görevlilier tarafından geri çevrilebilmektedir. Son dönemlerde yapılan ikili anlaşmalarla Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerin sayısı hızla artmaktadır.

14 günden başlayarak 30, 60 ve 90 gün için vizesiz ziyaret edebileceğiniz ülkeler aşağıda listelenmektedir.

Schengen Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, AB 1995 yılında yürürlüğe girmiş olan Schengen sözleşmesiyle taraf ülkeler arasındaki sınırların kontrollerinin kaldırılması kararı alınmıştır. Dış sınır kontrolleri olmadan yapılacak olan geçişler için ve ortak AB ülkelerinde uygulanacak olan kuralların hayatı geçirilmesini sağlayan bu sözleşme sayesinde geçişler için Schengen vizesinin alımı gerekiyor. Sözleşme ile vize, yargı ve polis alanlarındaki yapılan işbirliğinin kapsanmasına karar verildi.

Schengen Vizesine Dair Detaylar

Yabancılar özellikle Schengen bölgelerinden birine vize ile giriş yapmaları durumunda diğer ülkelere de serbest bir şekilde geçiş yapabilirler. Önemli bir nokta ise alınan vizenin hangi ülke için alınmışsa ilk olarak o ülkenin ziyaret edilmesi gerektiğidir. Özellikle Schengen vizesi almak isteyenler talep etmiş olduğumuz belgeleri çalışma durumlarına ve seyahat amaçlarına göre hazırlayarak başvurularını yapabilirler.

Almanya Amerika Avusturalya
Avusturya Belçika Bulgaristan
Çek Cumhuriyeti Danimarka Dubai
Finlandiya Fransa Hollanda
İspanya İsveç İsviçre
İtalya Kanada Macaristan
Malta Norveç Polonya
VISA SERVICES
Do not postpone your dream vacation due to visa disability! Do not bother with Schengen visions, UK visas or Dubai visas, our experienced team will help you.
CERTIFIED GUIDES
Travel Bag always works with certified, experienced and travel guide-oriented guides to ensure that guests get maximum efficiency and enjoyment from a tour they attend. We are pleased that you are satisfied with your travel.
SAFE BUSES
On bus tours, we use comfortable buses with TÜRSAB D2 certificate, inspection and periodical maintenance. We also provide service to experienced captains.
SPECIAL OFFERS FOR YOU
Follow us from social media and experience the privilege of traveling to TravelBag from start to finish with special offers, discounts and coupon codes. The more you travel; you win so much.
TRAVELBAG PRIVELEGE
We take great care of your expectations when planning your route, booking a hotel, including program activities, and planning your trip. That's why we offer you the Travel Bag privilege.
EASY & SAFE PAYMENT
All reservations made through Travelbag.com are guaranteed with a 256 BIT SSL certificate. Whether you want to pay your reservation with your credit card; you can do it with money order / eft.